ANTWERPEN – Op dinsdag 16 september opent Fietsen De Geus officieel de deuren van hun vernieuwde winkel aan de Marnixplaats én het grootste fietsatelier van Antwerpen in de Geuzenstraat. Beide locaties worden feestelijk in gebruik genomen door zaakvoerders Thomas Vanderhoydonck en Caroline De Mulder, waarna de pers welkom is voor interviews en rondleidingen. Vanderhoydonck: “We zijn de grootste independent fietsretailer van België. De symbolische waarde van een grote opening in uitgerekend de Week van de Mobiliteit is daarom enorm – en zeker geen toeval!”
Meer winkelruimte, een Riese & Müller Experience Store én de grootste werkplaats van de stad
Met de verhuis van het atelier naar de Geuzenstraat komt er extra ruimte vrij in de winkel aan de Marnixplaats, die volledig is gerenoveerd en uitgebreid. Dit geeft plek voor een ruimer gamma aan bakfietsen. Eveneens wordt er ruimte gecreëerd voor Riese & Müller. Dit premiummerk heeft de vernieuwde winkel onlangs het erepredikaat “Experience Store” gegeven. Zo versterkt De Geus zijn positie op de plek waar het familiebedrijf in 1984 begon, als dé Antwerpse referentie in fietsmobiliteit. De nieuwe werkplaats in de Geuzenstraat, op amper 50 meter van de winkel, telt acht moderne werkbanken (met uitbreidingsmogelijkheid tot tien) op een oppervlakte van 500 m2. Het is daarmee het grootste fietsatelier van Antwerpen. Hier worden onderhoud en herstellingen uitgevoerd aan alle types fietsen: van e-bikes en longtails tot bakfietsen, speed pedelec en sportfietsen.
Antwoord op wachttijden en groeiende vraag
“Vandaag is de gemiddelde wachttijd voor herstellingen bij menig concurrent vele weken of soms zelfs maanden,” zegt zaakvoerder Vanderhoydonck. “Met dit nieuwe atelier en een verdubbeling van ons aantal techniekers in Antwerpen willen we onze eigen wachttijden drastisch terugbrengen en daarmee een nieuwe benchmark zetten voor de branche. Antwerpenaren zijn meer dan ooit afhankelijk van hun fiets, dus ze willen hun tweewieler zo snel mogelijk weer kunnen gebruiken. Hiervoor zorgen wij.”
Daarnaast investeert Fietsen De Geus sterk in een vloot vervangfietsen – van stadsfietsen tot elektrische bakfietsen – zodat klanten mobiel blijven tijdens hun herstelling. Het doel is jaarlijks meer dan 30.000 herstellingen uit te voeren, een stevige stijging tegenover de huidige 15.000.
Investering in de fietser van vandaag
“De markt is veranderd sinds corona,” legt Vanderhoydonck uit. “De fiets is voor veel Antwerpenaren een volwaardig vervoermiddel. Dat vraagt moderne ateliers met ruimte en technologie. Daarom investeren wij € 270.000 in onze panden en ons zeer uitgebreide assortiment, alsmede in ons atelier met digitale uitleesapparatuur en ruime werkplekken voor de steeds grotere en technologisch complexere fietsen.” Zaakvoerder Caroline De Mulder vult aan: “We doen dit niet alleen voor vandaag, maar ook voor de toekomst. Onze missie is zoveel mogelijk Antwerpenaren op de fiets krijgen en ze erop houden. Want de fiets maakt de stad verbonden, gelukkiger én gezonder.”




